Archive for Grudzień 7th, 2017

Bazyliszek

czwartek, Grudzień 7th, 2017

26 listopada o godzinie 11:00 na scenie Teatru na Plaży w Sopocie odbyła się premiera musicalu STM Baabus Musicalis – „Bazyliszek”.

Reżyseria: Jagoda Kościk
Choreografia: Maciej Florek „Gleba”
Scenografia, Kostiumy: Magda Bąbel Adamowska

Główna rola przypadła Olence i Amosowi. Zagrali rodzeństwo – Magdę i Marka.

Rodzeństwo opowiada sobie historię o groźnym Bazyliszku żyjącym w lochu. Bestia zamienia w kamień każdego, na kogo spojrzy. Marek nic nie robi sobie z zagrożenia i bez lęku wyrusza do jaskini. Kiedy Magda odkrywa, że Marek jak wielu jego poprzedników został zamieniony w kamień, postanawia wyruszyć na pomoc. Na sopockim targu kupuje lusterko, którym zamierza zasłonić się przed wzrokiem potwora. Historia kończy się unicestwieniem bestii, który spojrzał na swoje odbicie w lustrze przyniesionym przez Magdę i zamienił się w kamień. A wszyscy, którzy wcześniej skamienieli na widok Bazyliszka,  zostali uratowani.

Spektakl w sopockim Teatrze na Plaży zgromadził liczną publiczność. Na premierę tłumie przybyli dumni rodzice, ciocie, dziadkowie i rodzeństwo małych aktorów. Wspaniale bawili się zarówno dzieci jak i dorośli.

Przed spektaklem mieliśmy małą tremę, jako że Olenka grała główną rolę. Ale okazało się, że poradziła sobie wspaniale.

Zarówno Olenka jak i jej Rodzice po spektaklu zebrali bardzo dużo gratulacji. A nas i Ciocię Anitkę przepajała duma, zadowolenie i wzruszenie oczywiście.

Tobiaszek znając doskonale tekst przedstawienia, który Olena wiele razy w domu powtarzała bawił się znakomicie.

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

0
Posted in inne |