Zabawy z Fridą ciąg dalszy

Tym razem zdjęcia Fridy Kahlo ozdobiły wieszak. Wykonałam go na mocno zużytej desce, na której widać pozostałości farby. Te przetarcia charakterystyczne są dla stylu shabby chic.

Można na tym niewielkim wieszaczku zawiesić klucze, ulubioną filiżankę lub bransoletki czy inną biżuterię. Świetnie wkomponuje się we wnętrzach rustykalnych, choć nie tylko 🙂

Jajcarsko

Po remoncie nie ma śladu. Porządki zrobione. Już niebawem czas na kulinarne przedświąteczne zmagania. Ale póki co chwila przyjemności, czyli praca twórcza, która ostatecznie zaowocowała dziewięcioma pisankami z serii „gazetowych”. W takich pisankach od kilku sezonów gustuję. Wydmuszki przygotowała mi Jola (dzięki Jolu, jesteś jak zawsze niezawodna 🙂 ).

Bransoletka MM (A.Warhol)

Kolejna drewniana bransoletka wyszła spod mojej ręki i kolejna z motywem M. Monroe.

Bransoletkę ozdobiłam portretem MM stworzonym przez niezaprzeczalnego geniusza sztuki pop – art Andy Warhol’a. Warhol portretował wiele gwiazd, ale najsłynniejsza jest seria stylizowanych portretów Marylin Monroe.  Serię tę stworzył Warhol niedługo po śmierci gwiazdy (1964r.), co być może przyczyniło się do tak wielkiej jej popularności. 

Wewnętrzna strona bransoletki pomalowana bejcą orzechową, złocone ranty dobrze współgrają z turkusowym tłem portretu MM.

Dalszy ciąg korkowej zabawy

Dziewięć dużych korkowych podkładek – to kolejne prace wykonane w tym roku. Wprawdzie znacznie uszczupliło to zbiór moich korków po winie, ale za to powstała imponująca ilość podkładek korkowych, na które czekają potencjalni odbiorcy. To kolekcja w stylu shabby chic. Niektóre motywy wykorzystałam już kilka razy w innych pracach. W każdych z nich prezentują się równie dobrze.

Taka ramka

Powstała bardzo spontanicznie i szybko. Co do wzoru, którym ją ozdobiłam od razu nie miałam żadnych wątpliwości. I się nie myliłam. Jest bardzo oryginalna. Inna. Jedyna w swoim rodzaju 🙂

W trakcie realizacji ramki pomocna okazała się pomadka, której kolor był wręcz idealny (dzięki Jolu, to była pomadka od Ciebie) 🙂

Teraz muszę znaleźć dla niej odpowiednie „wnętrze”. Na razie tylko przymiarki 🙂

Amadeo Modigliani

Amadeo Modigliani – artysta malarz, którego sztuka od wielu lat niezmiennie mnie zachwyca. Niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju malarz. Styl jego prac rozpoznawalny jest na pierwszy rzut oka.

Jego twórczość kilkakrotnie gościła w moich  pracach. Jakiś czas temu zrobiłam cykl drewnianych bransoletek z jego malarstwem. A jeszcze wcześniej wieszaki, także ozdabiane jego sztuką. 

A wczoraj postało pudełko – taca. Chyba zostanie u mnie w domu, przynajmniej jakiś czas, bo trudno będzie mi się na razie z nim rozstać 🙂